Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2018

- Simularea Evaluarii Nationale

• - in perioada 13-15 decembrie 2017 se va desfasura activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii clasei a VIII-a:
    • - Limba si literatura romana
    • - Matematica
    • - Programele pentru simularea din decembrie
    • - Desfasurarea simularii
      • - Elaborarea subiectelor se face la nivel judetean
      • - Salile de clasa in care se desfasoara probele pentru simularea evaluarii nationale vor fi supravegheate video si audio.
    • - Alte precizari
      • - Rezultatele elevilor la simulare si rezolvarea subiectelor vor fi analizate la clasa, de catre profesori si elevi
      • - Nu se admite reevaluarea lucrarilor (nu exista contestatii)
    • - Calendarul evaluarii nationale 2018
    • - Metodologia de organizare si desfasurare a Evaluarii Nationale
    • Programele pentru disciplinele la care se susţine evaluarea naţională
    •
    • - Evaluarea naţională pentru absolvenții clasei a VIII-a se desfăşoară în anul şcolar 2017-2018 în conformitate cu prevederile Metodologiei de organizare şi desfăşurare a evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a in anul scolar 2010-2011 aprobata prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4801/2010 privind organizarea şi desfăşurarea evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a, în anul şcolar 2010-2011, si cu prevederile prezentului ordin.
    • - Programele pentru disciplinele limba si literatura romana si matematica, valabile pentru  Evaluarea Naţională pentru absolventii clasei a VIII-a in anul scolar 2017-2018, sunt cele aprobate prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4431/29.08.2014 privind organizarea si desfasurarea Evaluarii Nationale pentru absolventii clasei a VIII-a in anul scolar 2014-2015.
    •
    •  - Salile de clasa in care se vor desfasura probele pentru evaluarea nationala vor fi supravegheate video si audio.
    •
  • - Informatii despre Evaluarea Nationala a elevilor clasei a VIII-a in anul scolar 2017-2018 pot fi gasite la adresele:  http://subiecte2018.edu.ro/......

•
  • - Pentru informatii suplimentare puteti folosi rubrica de comentarii de mai jos -  respectand Termenii si conditiile

Comentariile au fost inchise.

Copyright © 2017 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.