Anunt Seminar - "Cati elevi mai sunt interesati azi de scoala?”

SEMINAR

Câţi elevi mai sunt interesaţi azi de şcoală?”

3 aprilie 2012, orele 11,00

1. Invitat: conf. univ. dr. ALOIS GHERGUŢ (Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei-Univ.”Al.I.Cuza” Iaşi)

2. Organizatori
    1. Director, prof. Emilia Talpalaru
    2. Director adjunct, prof. Timofti Moroi
    3. Prof. psihopedagog Nina Asproiu
  3. Seminarul se adresează cadrelor didactice din învăţământul de masă, învăţământul special, învăţământul preprimar din oraşul Tg. Frumos, dar şi din şcolile din zona oraşului, părinţilor.

4. Cadrele didactice sunt rugate să contribuie cu exemple din experienţa profesională- modul de soluţionare a problemelor gen tulburări de comportament, violenţă verbală şi fizică, etc.; orice tip de problemă întâlnit la clasă şi cum a fost rezolvat.

5. Activitatea este tip dezbatere. La sfârşitul activităţii cadrele didactice şi părinţii vor primi diplome de participare.

6. Pentru alte detalii: tel. 0727953405, profesor psihopedagog.

7. Vă aşteptăm!