Bacalaureat

Bacalaureat 2024

•  Simularea examenului de bacalaureat
        •  -  Ministerul Educației organizează în perioada 4 - 6 martie 2024 activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii claselor a XII-a
          •
          • - Repartizarea candidatilor pe sali va fi afisata, doar la avizierul din corpul A, cu 24 de ore inainte de inceperea probei
          • Proba E)a) - Limba si literatura romana - luni 4 martie 2024
          • Proba E)c) - Proba obligatorie a profilului- marți 5 martie 2024
          • Proba E)d) - Proba la alegere a profilului si specializarii - miercuri 6 martie 2024
          •
          • Ordinul si programele pentru simularea din martie
          • Teste de antrenament

Bacalaureat 2023

•  Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat

•  Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat
        •
        • INFORMATIILE / REZULTATELE PENTRU PROBELE SCRISE VOR FI AFISATE DOAR LA AVIZIERUL LICEULUI (Nu se afiseaza pe site)
        •
        •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2023, LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
          • -  LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
          • -  LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
          • -  LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
          • -  LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI

Bacalaureat 2022

•  Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat
      •
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2022, LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • -  LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI

Bacalaureat 2021

•
    • Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat

• Procedura contestatii
      •
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2021, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
      • - ANUNT
      •
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (candidatii au posibilitatea de a se legitima la examen cu CI expirat, in conditiile prevazute de Adresa M.E. nr. 10658/08.04.2021 - se mentine valabilitatea actelor de identitate expirate incepand cu data de 01.03.2021 pe toata durata starii de alerta, precum si pentru o perioada de 90 de zile de la incetarea acesteia)
        • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2021 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2020

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat

• Anunt contestatii
    • Cerere contestatii
    •
    •  -  In sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2020, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
      • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
    •
    • - Inscrierea la Examenul de Bacalaureat 2020 - sesiunea august-septembrie - se face in perioada 13 - 22 iulie, intre orele 8,00 - 14,00.
    •
    • Pentru cei care sunt din promotiile anterioare, actele necesare inscrierii sunt:
      • - xerocopie certificat natere
      • - xerocopie carte identitate
      • - xerocopie foaie matricola IX - XII
      • - c/v chitanta, achitata ISJ Iasi
    •    calendar II bac
    • - ANUNT
    •
      • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2020 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video