Evaluarea Nationala cls. a VIII-a

Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2021

• Evaluarea Nationala 2021
  •
    • In zilele de 22 si 24 iunie 2021 s-au desfasurat probele scrise din cadrul examenului de Evaluare Nationala pentru elevii clasei a VIII-a:
      •
      • Rezultatele finale ale candidatilor - in format anonimizat (disponibile 48 de ore)
      •
      • - CONTESTAŢIILE SE POT DEPUNE ( MARŢI 29.06.2021 între orele 16:00 – 19:00 sau MIERCURI 30.06.2021 între orele 8:00 – 12:00) PERSONAL IN CENTRUL DE EXAMEN (PE BAZA DE C.I.) in Sala de Festivităţi – Corp A, SAU PRIN MIJLOACE ELECTRONICE LA ADRESA Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.
      • - Precizari suplimentare contestatii
      • Cerere Contestatie
      • - Repartizarea candidatilor pe salile de examen
      • - Amplasarea salilor de clasa
      •  - Atributiile candidatilor
      •  - In atentia candidatilor
      • - Calendarul - Evaluarii Nationale 2021
      • - Limba si literatura romana - marti 22 iunie 2021
      • - Matematica - joi 24 iunie 2021
      • - Desfasurarea simularii
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (carnet de elev, CI,certificat de nastere) pana la ora 8:30
        • - Probele incep la ora 9:00 iar timpul destinat elaborarii lucrarii pentru fiecare proba scrisa este de 2 ore
        • - Salile de clasa in care se desfasoara probele  vor fi supravegheate video si audio.

Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2020

Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2019

•  - Simularea Evaluarii Nationale

• - in zilele de 11 - 12 martie 2019 s-a desfasurat activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii clasei a VIII-a:

Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2018

- Simularea Evaluarii Nationale

• - in zilele de 5 - 7 martie 2018 se va desfasura activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii clasei a VIII-a:
    •  - Limba si literatura romana - luni 5 martie 2018
    • - Matematica - marti 6 martie 2018
      • - Elaborarea subiectelor se face la nivel national
      •  - Comunicarea rezultatelor - vineri 16 martie
      •  - Salile de clasa in care se desfasoara probele pentru simularea evaluarii nationale vor fi supravegheate video si audio.
    • - Alte precizari
      • - Rezultatele vor fi analizate la nivelul fiecarei unitati de invatamant prin discutii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, sedinte cu parintii
    • - Programe si documente simulare

Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2016

• - Simularea Evaluarii Nationale

• - in zilele de 7 si 9 decembrie 2015 se va desfasura activitatea de simulare a probelor scrise pentru elevii clasei a VIII-a:
      • - Limba si literatura romana - luni 7 decembrie 2015
      • - Matematica - miercuri 9 decembrie 2015
      • - Programele pentru simularea din decembrie
        • - Elaborarea subiectelor se face la nivel judetean
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (carnet de elev, CI,certificat de nastere) pana cel tarziu la ora 8.30
        • - Probele se vor desfasura in intervalul orar 9.00-11.00
        • - Salile de clasa in care se desfasoara probele pentru simularea evaluarii nationale vor fi supravegheate video si audio.
      • - Alte precizari
        • - Rezultatele elevilor la simulare si rezolvarea subiectelor vor fi analizate la clasa, de catre profesori si elevi
        • - Notele obtinute de elevi la simulare vor fi aduse la cunostinta parintilor pana cel tarziu vineri, 18 decembrie 2015
        • - Nu se admite reevaluarea lucrarilor (nu exista contestatii)

• - Ordin nr. 5081/31.08.2015 privind organizarea şi desfăşurarea evaluării naţionale pentru absolvenții clasei a VIII-a, în anul şcolar 2015-2016
Copyright © 2021 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.